Drzwi wielofunkcyjne MZ i MZ Thermo

Sprawdzone od ponad czterdziestu lat drzwi wielofunkcyjne, polecane do wewnątrz i na zewnątrz ze względu na swoją stabilność, wytrzymałość mechaniczną i odporność na wpływ warunków zewnętrznych. Drzwi MZ są oferowane w wersji jedno- lub dwuskrzydłowej, na życzenie także z przeszkleniem.
HÖRMANN stosuje w produkcji drzwi wyłącznie stal cynkowaną, którą następnie maluje się wysokiej jakości farbą proszkową. Taki sposób obróbki sprawia, że drzwi są optymalnie zabezpieczone przed korozją.
Z tego względu drzwi typu MZ mogą być wykorzystane zarówno wewnątrz, jak i zewnątrz budynków, np. w piwnicy, przybudówce lub garażu.

Drzwi MZ Thermo


Udoskonalone drzwi wielofunkcyjne MZ Thermo przekonują wyjątkową jakością wykonania. Dzięki zastosowaniu przegrody termicznej tego typu drzwi mają nawet o 30 % lepsze właściwości termoizolacyjne niż zwykłe drzwi wielofunkcyjne. Są dostępne z przeszkleniem lub bez oraz w wielu wariantach kolorystycznych i oklein.

Drzwi ThermoPro model 010

Stabilność i funkcjonalność

MZ Thermo są wyjątkowo stabilne i wytrzymałe dzięki zastosowaniu płyty drzwiowej o grubości 46 mm z wypełnieniem na całej powierzchni. Zawiasy rolkowe regulowane w trzech płaszczyznach zapewniają możliwość optymalnej regulacji drzwi.

Izolacyjność cieplna na wysokim poziomie

Dzięki nowym drzwiom wielofunkcyjnym zmniejszysz na stałe straty energii cieplnej. Płyta drzwiowa z wypełnieniem z utwardzanej pianki poliuretanowej, ościeżnica i próg są wyposażone w przegrodę termiczną. Drzwi są najlepiej uszczelnione dzięki zastosowaniu z wszystkich czterech stron podwójnych uszczelek obwiedniowych, co razem daje gwarancję właściwości termoizolacyjnych lepszych nawet o 30 % w porównaniu do zwykłych drzwi wielofunkcyjnych.
Izolacyjność cieplna - Uo=1,2 W/m2K

Drzwi MZ


Wyjątkowo stabilne

Gotowy do montażu zestaw drzwiowy składa się z ocieplanej płyty drzwiowej o grubości 45 mm z 2-stronną przylgą, a o jej wytrzymałości decyduje blacha o grubości 0,9 mm, wypełnienie z wełny mineralnej i stalowe wzmocnienie. 2 masywne stalowe trzpienie dobrze zabezpieczają drzwi. Szczelność zapewnia ościeżnica kątowa o grubości 2 mm, obwiedniowa uszczelka EPDM i listwa progowa do łatwego demontażu. Drzwi są też dostępne na życzenie z ościeżnicą blokową i 3-stronną uszczelką EPDM.
Izolacyjność cieplna - Uo=1,7 W/m2K
Izolacyjność akustyczna - Rwok. 37 dB

Na życzenie z przeszkleniem

Oferujemy także drzwi MZ z przeszkleniem, które ze względów bezpieczeństwa jest bardzo wąskie. Dzięki niemu możesz wykorzystać światło dzienne do oświetlenia wnętrza. W wersji standardowej drzwi posiadają przeszklenie ze szkła zbrojonego o grubości 7 mm, natomiast na życzenie możliwe jest także izolacyjne szkło zbrojone 20 mm o wymiarach 230 × 1360 mm w świetle. Rama przeszklenia jest wykonana z aluminium w kolorze naturalnym, przyszybowe listwy mocujące znajdują się po stronie bez zawiasów (opcjonalnie po stronie zawiasów).

Prospekty

Części - zamek drzwi MZ / PPOŻ.

Części - klamki do MZ/PPOZ